Добруджа даде гейм на Дея спорт

Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) се поздрави с втора поредна и общо 4-а победа в Суперлигата на България. Момчетата на Пламен Христов надделяха у дома над новака Дея спорт (Бургас) с 3:1 (23:25, 25:19, 25:21, 25:12) в мач от 6-ия кръг, игран тази вечер.

Така добричлии са на 3-о място във временното класиране с 4 победи, 3 загуби и 12 точки, но и мач повече. Дея пък е на последното 12-о място с едва 1 победа, 5 загуби и само 2 спечелени точки. В следващия 7-и кръг Добруджа ще гостува на Миньор (Перник), а бургазлии са домакини на Левски. Срещите са в петък (30 ноември) от 18,30 часа и в събота (1 декември) от 17,30 часа.

Домакините от Добруджа държаха инициативата през по-голямата част от мача, като допуснаха отпускане единствено в края на първия гейм. Играчите на Весела Братоева поведоха с 1:0 след 25:23, като вкарваха интрига на моменти и във втората част. Добричлии, обаче, показаха дух и воля и изравниха след 25:19. В третия гейм домакините не срещнаха особени проблеми и поведоха след 25:21. Последната 4-а част премина под диктовката на Добруджа, които се откъснаха в резултата от рано и доиграха спокойно мача за крайното 25:12 и 3:1.