ЦСКА измъкна победа над Пирин в Разлог

Мъжкият волейболен отбор на ЦСКА постигна 4-а поредна и общо 5-а победа в Суперлигата на България. Воденият от Александър Попов тим се наложи като гост над Пирин с 3:1 (25:20, 26:24, 27:29, 25:16) в мач от 6-ия кръг на първенството, игран тази вечер в зала "Септември" в Разлог.

По този начин "червените" останаха на второ място във временното класиране с 5 победи, 1 загуба и 15 точки. За Пирин това беше 3-а поредна и общо 4-а загуба и те се смъкнаха 8-и в таблицата със само 2 победи и 6 точки. В 7-ия кръг ЦСКА е домакин на шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас), а разложани ще гостуват на Монтана. Срещите са в събота (1 декември) от 14,00 часа и в петък (30 ноември) от 18,00 часа.

В първите два гейма ЦСКА бяха по-стабилни в ключовите моменти и поведоха с 2:0 след 25:20 и 26:24. Третата част също бе изключително оспорвана, като в края двата тима си разменяха водачеството, а Пирин успя да намали пасива си след 27:29. В четвъртата част, обаче, "червените" изцяло владееха инициативата и спечелиха с убедителното 25:16, а с това и мача с 3:1.

Най-полезни за ЦСКА бяха Пламен Шекерджиев (2 блока, 2 аса, 50% ефективност в атака и 41% позитивно посрещане) и Симеон Александров (5 аса!, 3 блока, 38% ефективност в атака и 53% позитивно посрещане) с по 19 точки за победата. За домакините от Пирин Йордан Желязков реализира 16 точки.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - ЦСКА 1:3 (20:25, 24:26, 29:27, 16:25)
ПИРИН: Франсиско Сотелдо, Йордан Желязков 16, Радослав Попов 10, Благовест Катранджиев 3, Костадин Гаджанов 6, Мартин Кръстев 1 - Христо Колев-либеро (Петър Петров 1, Петър Бъчваров 10, Любослав Телкийски 3, Тодор Димитров 2, Мирослав Димитров, Виктор Копанаров-либеро)
Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ
ЦСКА: Владимир Станков 2, Венцислав Георгиев 15, Пламен Шекерджиев 19, Симеон Александров 19, Красимир Гайдарски 7, Тодор Костов 12 - Мартин Божилов-либеро (Иван Крачев)
Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ.

Статистика: Валентин Тумбев (скаутмен на Пирин)