Интер се завърна на победния път с класика (видео)

Интер разгроми Фрозиноне с 3:0 в двубой от 13-ия кръг на Серия А и временно излезе на второто място във временното класиране. "Нерадзурите" събраха 28 точки, колкото има и Наполи, но южняците са с мач по-малко. Лидер е Ювентус с 37.

Първото попадение за домакините отбеляза Кейта Балде в 10-ата минута, а в началото на втората част Лаутаро Мартинес удвои с глава след центриране на сенегалеца. Класиката оформи отново Балде в 82-ата минута.

"Нерадзурите" нямаха право на грешка след разгромната загуба с 1:4 от Аталанта в миналия кръг и Фрозиноне изглеждаше подходящ съперник за възвръщане на самочувствието на хората на треньора Лучано Спалети преди сблъсъка с Тотнъм в Шампионската лига.

Марсело Брозович пропусна мача поради наказание, но добрата новина бе завръщането на Раджа Наинголан след травма. Извън състава беше и контузения Шиме Върсалко, а голямата звезда Мауро Икарди започна от скамейката, като се появи в игра четвърт час преди края.

Интер започна силно, като първият удар към вратата на гостите беше отправен още в третата минута от Д'Амброзио с глава. Секунди по-късно и Наинголан стреля, но топката отиде в трибуните. Голът за "нерадзурите" обаче не закъсня и негов автор стана Кейта Балде в 10-ата минута. Футболистите на Фрозиноне не успяха да изнесат топката, а Интер организира атака. Топката попадна у Балде Кейта, който се подигра със защитата на гостите в наказателното поле и откри резултата.

Двубоят продължи при по-активна игра на "нерадзурите", но нови голове нямаше. В 29-ата минута се стигна до неприятна ситуация за Кейта, който беше уцелен с топката в тила, но нападателят се размина със сериозна травма. В 30-ата минута Интер се размина с втори гол, след като Галярдини не успя да преодолее отблизо вратаря на гостите Спортиело.

Така първата част завърши с аванс за Интер, а гостите се отчетоха с един удар в рамките на вратата чрез Чипса, който обаче не затрудни Ханданович. Втората част започна с опасно положение пред вратата на Интер, но Ханданович спаси. В 57-ата минута обаче Интер стигна до втори гол. Кейта центрира в наказателното поле, където над всички се извиси Лаутаро Мартинес, който с глава удвои аванса за "нерадзурите".

Четвърт час преди края в игра за Интер се появи капитана Мауро Икарди, който замени сънародника си Лаутаро Мартинес. Малко време беше нужно на Икарди преди да стигне до първото си положение, но асът на Интер прибърза и ударът му беше блокиран. Все пак домакините стигнаха до трети гол осем минути преди края на редовното време, когато Кейта Балде беше изведен очи в очи със Спортиело от Наполитано и сенегалецът не сгреши.

Така Интер си върна самочувствието, докато Фрозиноне видя края на серията си от четири мача без загуба в Серия А.

Интер - Фрозиноне 3:0
1:0 - Балде 10
2:0 - Лаутаро 57
3:0 - Балде 82