Пловдивските "студенти" разпиляха Ямбол

Отборът на Академик Бултекс 99 (Пловдив) постигна нов категоричен успех в редовния сезон на Националната Баскетболна Лига, след като тази вече се наложи при домакинството си на Ямбол със 113:84 (33:21; 28:29; 29:19; 23:15).

Никола Вуйович беше най-полезен за домакините и приключи с „дабъл-дабъл“ – 24 точки и 10 борби, Дейшон Найт също наниза 24 точки, а Васил Бачев се отличи с 22 точки.

Оугъстин Окосун вкара 14 точки за ямболии, а Айзея Уилямс и Дарин Иванов вкараха по 13 точки.

Пловдивчани стартираха ударно двубоя, като бързо натрупаха двуцифрен аванс – 33:21, като през втория период гостите от Ямбол успяха да спрат устрема на съперника, но въпреки това, почивката дойде при 61:50 в полза на Академик Бултекс 99.

Всичко в този двубой до голяма степен бе решено в третата четвърт, когато пловдивските „студенти“ добавиха нови десет точки към преднината си – 90:69, а в заключителните десет минути мачът просто се доиграваше, а последния съдийски сигнал прозвуча при 113:84 в полза на домакините от Пловдив.