Нефтохимик с чиста победа над Черно море (статистика)

Волейболният шампион Нефтохимик 2010 (Бургас) се върна на победния път в Суперлигата на България и записа 4-и успех. Шампионите успяха да бият чисто вкъщи Черно море (Варна) с 3:0 (25:21, 25:22, 25:22) в среща от 6-ия кръг, играна тази вечер в зала "Младост".

По този начин бургазлии се изкачиха на 3-о място във временното класиране с 4 победи, 2 загуби и 12 точки. Черно море пък са 10-и с едва 1 победа, 5 загуби и 4 точки. В следващия 7-и кръг Нефтохимик гостува на втория в таблицата - ЦСКА, докато варненци са домакини на Марек Юнион Ивкони в Дупница. Мачовете са в събота (1 декември) от 14,00 часа и в петък (30 ноември) от 18,00 часа.

Варненци имаха предимство до средата на първия гейм, след което шампионите от Нефтохимик поведоха и запазиха доминацията си до крайното 25:21. Във втората част Черно море също имаше своите шансове, но домакините поеха инициативата и увеличиха аванса си след 25:22. Същото се случи и в последния трети гейм, като в ключовите моменти шампионите от Нефтохимик отново показаха характер и се поздравиха с чиста победа след ново 25:22 и 3:0.

Много силен мач за Нефтохимик изигра руският диагонал Дмитрий Яковлев, който бе над всички и заби страхотните 22 точки (1 блок, 2 аса и 68% ефективност в атака) за победата. За тима на Черно море Стефан Иванов отново бе най-резултатен с 19 точки (4 аса, 3 блока и 48% ефективност в атака)

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) 3:0 (25:21, 25:22, 25:22)
НЕФТОХИМИК 2010: Любомир Агонцев 2, Дмитрий Яковлев 22, Савелий Поздняков 10, Георги Петров 6, Илия Петков 5, Николай Къртев 7 - Теодор Салпаров-либеро (Александър Симеонов 3, Мартин Иванов-либеро)
Старши треньор: НАЙДЕН НАЙДЕНОВ
ЧЕРНО МОРЕ: Димитър Славов 1, Стефан Иванов 19, Калоян Балабанов 5, Симеон Димитров 5, Николай Миронов 4, Николай Колев 7 - Христо Христов-либеро (Йоан Кайряков, Димитър Василев)
Старши треньор: ДИМИТЪР ПАНГАРОВ.