ПСЖ продължава да ниже победи и рекорди (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен продължава да няма абсолютно никакви проблеми в шампионата на Лига 1 и записа 14-а поредна победа в първенството, продължавайки пълния си актив от началото на надпреварата. Днес парижани бяха значително по-икономични от друг път и победиха само с 1:0 Тулуза в мач от 14-ия кръг на френския шампионат.

Единственото попадение падна още в деветата минута на срещата. Тогава Единсон Кавани вкара много краси гол, като първо се освободи елегантно от защитник, а след това без да се бави от воле прати топката във вратата. До края на мача ПСЖ действаше на значително по-ниски обороти с оглед на предстоящия важен мач от Шампионската лига срещу Ливърпул, още повече и при липсата на две от звездите на тима - Неймар и Килиан Мбапе, и не успя да отбележи нови попадения. Тулуза от своя страна игра смело през втората част и можеше да стигне до попадение във вратата на Джанлуиджи Буфон, но пропуски направиха Макс Градел и Исиага Сила. В края на срещата няколко пропуска за ПСЖ направи и Кристофър Нкюнкю.

Така с поредния си 14-и успех играчите на Томас Тухел подобриха рекорда си за най-дълга победна серия в историята си. С победата днес ПСЖ вече има 42 точки и в момента с 15 точки преднина от втория Лион. Тулуза пък към момента е на 15-о място с 14 точки.