Два гола преднина не бяха достатъчни на Хофенхайм

Херта (Берлин) и Хофенхайм оправдаха очакванията за вълнуващ сблъсък и направиха драматично 3:3 в 12-ия кръг на германския елит. Участникът в Шампионската лига водеше с 2:0 още до десетата минута след голове на Керем Демирбай и Андрей Крамарич, а после имаше аванс от 3:1 до 71-вата минута. Домакините обаче успяха да изравнят за крайното 3:3.

Откъм развитие на резултата съжаляващите трябва да са тези от Зинсхайм, но за тях това бяха първи изпуснати точки след четири поредни победи, докато столичани не са печелили вече в шест последователни кръга.

Силното начало на Хофе доведе до двата споменати гола, но две минути след втория Ведад Ибишевич намали на 1:2. Ермин Бичакчик покачи на 3:1 за отбора на Юлиан Нагелсман след заучено изпълнение в 55-ата минута. В 71-вата Матю Лекие се разписа за 2:3, а красиво изпълнение на Валентино Лазаро в 87-ата оформи крайното 3:3.

Интересното е, че попадението на Демирбай в началните секунди сложи край на любопитно постижение. До този мач всичките 24 гола на Хофенхайм бяха реализирани от чужденци в тима.