Брайтън помисли, че си е свършил работата, но Лестър не се предаде

Отборите на Брайтън и Лестър завършиха наравно 1:1 в мача помежду си от 13-ия кръг на Премиър лийг. Домакините могат силно да съжаляват, че не стигнаха ди успеха, тъй като 11 минути преди края на срещата имаха аванс в резултата, а освен това повече от час играха с човек повече.

"Чайките" стигнаха до аванс още в 15-ата минута. Тогава Антони Нокер центрира към Глен Мъри и ветеранът с глава прати топката в мрежата на Каспер Шмайхел. В 28-ата минута “лисиците” останаха с човек по-малко, тъй като Джеймс Мадисън си изкара набързо два жълти картона и трябваше да напусне рано-рано срещата.

През втората част домакините бяха далеч по-активният тим на терена, но решиха, че авансът им е достатъчен и това им изигра лоша шега в 79-ата минута. Тогава Берам Каял събори на земята в наказателното поле Келечи Ихеаначо и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Джейми Варди и изравни.

Противно на очакванията до края на срещата Лестър можеше да стигне до пълен обрат, след като подаване на Марк Олбрайтън почти достигна до непокрития Варди, но в последния момент бе блокирано. Малко по-късно пък Ихеаначо също бе близо до попадение, но топката мина покрай гредата. До края обаче така и не падна ново попадение и срещата завърши при равенство.

В класирането Брайтън е на 12-а позиция с 15 точки и вече три мача подред няма победа в шампионата. Лестър от своя страна е вече четири поредни срещи без загуба, което му отрежда десето място с 18 точки.