Борусия (Дортмунд) ликува и вече води с 9 точки пред Байерн (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) затвърди още повече лидерската си позиция след успех с 2:1 като гост на Майнц 05 в мач от 12-ия кръг на Бундеслигата. “Жълто-черните” на Люсиен Фавър стигнаха до успеха след голове в последната четвъртина мача и благодарение на грешната стъпка на Байерн (Мюнхен) увеличиха преднината си пред шампионите на цели девет точки. Пако Алкасер отново влезе като резерва и отново вкара Пако Алкасер (66). Робин Куайсон изравни (70), а Лукаш Пишчек (76) донесоха успеха на Борусия.
Гостите от “Сигнал Идуна Парк” започнаха нахъсано. В четвъртата минута. Дан-Аксел Загаду стреля с глава след корнер, но ударът не беше достатъчно опасен за вратаря. Владението на топката достигна 80 процента в първите десетина минути. След този натиск и домакините на два пъти стигнаха до голови възможности. В 27-ата Аарон Мартин шутира от 22 метра и вратарят Роман Бюрке изби над гредата. Шест минути по-късно Джейдън Санчо отправи идентичен удар, при който стражът изби над гредата.
След почивката Майнц заигра по-добре и в първата половина на частта беше по-близо до попадение. В 64-ата минута Фавър извади Марио Гьотце и заложи на головия си джокер Пако Алкасер. Само две минути по-късно испанският национал, който вече официално е собственост на Борусия, зарадва феновете с гол за 0:1. Санчо подаде в точния момент за Марко Ройс, който веднага погледна наляво и намери непокрития Алкасер, който се разписа на празна врата. В 70-ата домакините изравниха. Александър Хак подаде брилянтно между бранителите и изведе Куайсон, който хладнокръвно пусна покрай вратаря. В 76-ата гостите вкараха победен гол след великолепно изпълнение на Лукаш Пишчек. Десният защитник хитро завъртя топката към близката сглобка, отбелязвайки с помощта на гредата. В последните секунди тимът на Борусия беше зарадван и от новината за равенството на Байерн.