Ел Маестро: Няма да споря, че не играхме добре, трябва да спечелим 15 точки до Коледа

Старши треньорът на ЦСКА-София Нестор ел Маестро сподели първите си впечатления след победата на “червените” с 2:0 над Дунав в среща от 16-ия кръг на Първа професионална лига. Младият специалист заяви, че тимът трябва да направи всичко възможно, за да спечели всички битки до края на първия полусезон.

107 Дунав (Русе) - ЦСКА-София

"Доволен съм от резултата. Това не е лесен терен да се играе, не е лесно място да се победи. Много са важни тези три точки днес. Не контролирахме двубоя, поне не през първото полувреме, което не е много задоволително, но имахме контрол върху резултата. Това е важното. Особено сега в края на сезона трябва да взимаме всички мачове. Без излишни фойерверки показахме ефективност", заяви Ел Маестро

"Не е тайна, че Дунав не е най-добрият отбор при статичните положения в защита. Но няма да споря, че не играхме добре. Всички обърнахме внимание на това на почивката. Беше 1:0, а когато ЦСКА поведе с 1:0, то печели мача в 95 процента от случаите, което е чудесно. Но това е футболът, понякога трудно вкарваш, както срещу Витоша, понякога от първия си удар, както днес. Не мога да избирам кога и как да вкарваме голове. Но докато го правим, няма да се оплаквам. Постигаме сухи мрежи, въпреки че не беше най-доброто ни представяне в защита. Имаме 15 точки да спечелим преди Коледа и трябва да го направим. В мачовете до края на сезона очаквам да играем най-добрия си футбол и да спечелим мачовете си. Предстои ни мач със Славия, а Славия не е отбор във форма в момента. Но имат качества и показаха, че могат да играят срещу големите отбори", добави още той.

“Десподов не е в най-доброто си състояние. Контузи се по време на паузата за националните отбори, не игра заради предпазливост”, завърши треньорът на “червените”.

Снимки: Емона Цончева, Sportal.bg