Проблемите на Ман Юнайтед продължиха

Манчестър Юнайтед изигра поредния си разочароващ мач и бе изпратен с освирквания от феновете на “Олд Трафорд“. Отборът на Жозе Моуриньо не успя да пречупи Кристъл Палас и срещата завърши 0:0. “Червените дяволи“ създадоха прекалено малко положения, а вратарят на гостите Уейн Хенеси направи някои отлични спасявания. Гостите обаче може и да съжаляват, че си тръгнаха само с точка, след като имаха няколко великолепни възможности да отбележат попадение. По един гол и за двата отбора бе отменен поради засада.

След този резултат Юнайтед вече изостава на 14 точки от лидера Манчестър Сити, като заема седмото място в класирането с актив от 21 точки. Тимът има 6 точки по-малко от четвъртия Тотнъм, който по-късно днес играе с Челси.

Манчестър Юнайтед контролираше събитията на терена от началото на двубоя и създаваше положения, но не беше убедителен. Вратарят на гостите Уейн Хенеси на няколко пъти се справи отлично и не позволи резултатът да бъде открит. Той успя да излезе отлично, след като Марсиал получи топката в наказателното поле, а по-късно блокира удар на Лингард отблизо.

При една от редките си възможности обаче Палас можеше да открие. Вилфрид Заха стреля от далечно разстояние, а топката мина покрай дясната греда на Де Хеа. Малко по-късно тимът на Ходжсън имаше още по-добър шанс да открие. Контраатака, минала през Майер, стигна до Заха, който насочи топката към Ван Анхолт, а холандският бранител направи голям пропуск.

Малко преди края на първото полувреме гостите се разписаха, но попадението бе отменено поради засада. След центриране от фаул на Миливойевич Куяте прати топката в мрежата след удар с глава, но играчът на Палас бе пред защитата при центрирането.

“Червените дяволи” опитаха да натиснат в началото на второто полувреме. Попадение на Лукаку бе отменено поради засада. След удар на Ашли Йънг топката попадна в белгиеца и той я прати в мрежата, но се намираше в засада при изстрела. Въпреки че отборът на Моуриньо правеше опити да атакува, по-сериозните ситуации отново бяха пред Де Хеа. Испанецът се справи с далечен удар на Куяте и с добавката на Ван Анхолт.

Малко по-късно Де Хеа нямаше нужда да се намесва, след като Таунзенд пропиля великолепна възможност. С малко късмет крилото се измъкна от защитата и се озова сам срещу вратаря, но ударът му бе крайно неточен. На другата врата Хенеси се справи с удар от фаул на Ашли Йънг, а малко преди края направи блестящо спасяване, след като Лукаку насочи топката към вратата с глава.

МАН ЮНАЙТЕД - КРИСТЪЛ ПАЛАС 0:0