Сити изнесе урок на Уест Хам без да се напряга (видео)

Манчестър Сити постигна поредна убедителна победа, като този път се справиха с Уест Хам. Отборът на Пеп Гуардиола с лекота спечели с 4:0 на "Лондон Стейдиъм", като нямаше нужда да играе на пълни обороти. Давид Силва откри резултата в 11-ата минута, а Стърлинг и Сане се разписаха до почивката. Германецът вкара още веднъж в самия край на срещата. "Гражданите" продължават да са лидер в класирането, като имат преднина от две точки пред втория Ливърпул.

Уест Хам опита да бъде агресивен в началото и при една ситуация Микаил Антонио се измъкна по дясното крило, но не успя да завърши. Атаките на гостите носеха различна опасност поради класата на играчите на Гуардиола. Първата опасна ситуация пред Хенеси завърши с удар на Давид Силва във външната страна на мрежата. Малко по-късно испанецът вече не пропусна. След атака отдясно Уокър намери Стърлинг, а той с ниско подаване намери Силва, който отбеляза осмия си гол от началото на сезона.

Не мина много време и Манчестър Сити отново се разписа. В 19-ата минута Рахим Стърлинг удвои аванса на “гражданите”. Льорой Сане преодоля Сабалета отляво и с прецизно подаване намери Стърлинг в наказателното поле, а английският национал трябваше само да отклони топката в мрежата.

Домакините се опитаха да отговорят и веднага стигнаха до две добри положения. Удар на Арнаутович бе отразен от Едерсон, а след това вратарят се справи и с пробив на Антонио. Домакините се опитаха да отговорят и веднага стигнаха до две добри положения. Удар на Арнаутович бе отразен от Едерсон, а след това вратарят се справи и с пробив на Антонио.

Докато в атака “чуковете” успяваха да стигнат до опасни ситуации, в защита те не се справяха особено добре. В 34-ата минута бранителите на Уест Хам отново бяха матирани. Стърлинг върна услугата на Сане, като го намери в наказателното поле. Германецът технично направи финт, който прати на земята Вабуена и вратаря Фабиански, след което отпрати топката в мрежата.

След почивката Сити намали темпото, но още в началото на полувремето можеше да стигне до нов гол. Стърлинг обаче се опита да влезе с топката във вратата и Фабиански успя да го спре, а след това и да се справи с добавката на Сане. След час игра Уест Хам бе близо до почетен гол. Влезлият малко по-рано Хавиер Ернандес изведе Антонио, а крилото насочи добре топката, но тя се удари в гредата.

Домакините се представиха далеч по-добре през втората част, но една от причините за това бе голямата преднина на съперника, който не играеше на много високо темпо. Вместо тимът на Пелегрини да стигне до почетен гол, той получи още един в самия край. Габриел Жезус, който замени Агуеро в 81-ата минута, центрира към Сане, който отбеляза втория си гол в мача.

УЕСТ ХАМ - МАН СИТИ 0:4

0:1 - Давид Силва (11)
0:2 - Стърлинг (19)
0:3 - Сане (34)