Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Ливърпул вкара три гола, записа чиста мрежа, но загуби капитана си в едно от трудните гостувания на книга (видео)

Ливърпул победи с 3:0 Уотфорд на "Викъридж Роуд", където "стършелите" бяха спечели пет от предишните си седем домакинства, предхождащи днешната среща. Селекцията на Хави Грасия се представи много добре през първото полувреме, но след почивката мърсисайдци показаха класа и вкараха три безответни гола чрез Мохамед Салах (67'), Трент Александър-Арнолд (76') и Роберто Фирмино (89'). Гостите останаха с човек по-малко в 82-рата минута, когато втори жълт картон получи капитанът Джордан Хендерсън, който ще пропусне дербито с Евертън в следващия кръг.
Грасия бе направил три промени в своя състав - Адам Мазина, Етиен Капу и Трой Дийни започнаха. Чалоба и Съксес останаха на пейката за началото.

Деян Ловрен и капитанът Джордан Хендерсън се завърнаха сред титулярите на Юрген Клоп. Джо Гомес не бе в групата заради контузи в глезена, която е получил по време на последната тренировка. Джердан Шакири стартира като част от халфовата линия на гостите, а Фабиньо и Наби Кейта бяха резерви.

Още във втората минута Жерард Деулофеу бе изведен зад отбраната и прати топката във вратата на Алисон, но попадението правилно бе отменено заради засада.
В деветата минута стражът на Ливърпул сбърка, подавайки лошо към Фирмино. Дийни отне и веднага намери Деулoфеу, но той не успя да се справи с Ван Дайк и опасността бе предотвратена.

Десетина минути по-късно Шакири опита пас от дълбочина към Салах, но Фостър излезе напред и чукна топката пред главата на голмайстора на Ливърпул. В 24-тата минута отново Шакири подаде много добре от задна позиция, но Вайналдум не успя да намери добре топката, която се озова в ръцете на вратаря.
Мачът вървеше без точен удар до 39-ата минута, но след това изведнъж стана много открит. Първо Фирмино стреля по земя, но Фостър нямаше проблеми. Веднага след това Алисон се прояви блестящо, след като Перейра получи в наказателното поле от Деулофеу, овладя добре и стреля силно, но стражът на Ливърпул боксира.

Шакири изведе Мане в другата половина. Сенегалецът изпревари Фемения и точно когато щеше да нанесе удар, Фостър се намеси.

В 42-рата минута Салах засече на далечната греда центриране от корнер на Шакири, но стражът на Уотфорд някак успя да спаси на самата голлиния.
Пет минути след подновяването на играта удар на Мане отблизо срещна гредата, но така или иначе флагът на страничния рефер бе вдигнат за засада на сенегалеца.
В 55-ата минута домакините имаха бурни претенции за дузпа, след като Робъртсън закачи крака на Хюз, който веднага падна. Джо Мос имаше основания да отсъди 11-метров наказателен удар, но реши да не го прави.

В 67-ата минута отбраната на "стършелите" най-сетне бе матирана. Фирмино изведе добре Мане отляво, а сенегалецът веднага намери по земя Салах, който стреля от движение. Фостър опита отново да се намеси, но топката премина под плонжа му. За египтянина това бе седми гол в Премиър лийг от началото на сезона.
В 76-ата минута Трент Александът-Арнолд удвои след перфкетно изпълнение на пряк свободен удар.
Седем минути преди края гостите останаха с човек по-малко, след като Джордан Хендерсън получи втори жълт картон за нарушение в центъра. Така капитанът на Ливърпул ще пропусне дербито с Евертън следващата седмица.

Уотфорд опита натиск, но Ливърпул се възползва от това и наказа своя съперник на контраатака. В 89-ата минута Робъртсън се стрелна отляво, след което намери Мане в наказателното поле. Фостър изби удара на нападателя, но топката стигна до Фирмино, който направи добавка с глава - 0:3.
Ливърпул има 33 точки - две по-малко от лидера Манчестър сити и пет пред Челси, който по-късно днес гостува на Тотнъм. Уотфорд е девети с 20 пункта.