Ефектът Раниери се прояви веднага за Фулъм

Отборът на Фулъм надви с 3:2 на своя стадион “Крейвън Котидж” в Лондон Саутхамптън в мач от 13-ия кръг на английската Висша лига. Два гола за бившия тим на Димитър Бербатов отбеляза сръбският нападател Александър Митрович (33, 63), а германецът Андре Шюрле (43) добави едно попадение за столичани. За “светците” точен на два пъти бе Стъарт Армстронг (18, 53).

Двубоят бе официален дебют на италианския специалист Клаудио Раниери начело на Фулъм, а лондончани заемат предпоследното 19-о място в класирането с 8 точки. Саутхамптън е 17-и, също с 8 точки. “Светците” нямат победа вече в 9 поредни мача в Премиър Лийг, а Фулъм прекъсна серия от 6 поредни поражения и 9 последователни срещи без победа.

В 18-ата минута Стюарт Армстронг овладя топката на гърди в наказателното поле на Фулъм и с удар по земя я изпрати в мрежата - 0:1. В 33-ата минута Александър Митрович изравни с удар с глава, а две минути преди края на първата част Андре Шюрле даде аванс на домакините в резултата с удар от близко разстояние след асистенция на Райън Сесеньон. Осем минути след почивката Армстронг изравни с втория си гол в мача - мощен шут от дъгата на наказателното поле, но в 63-ата минута Митрович се превърна в герой за домакините, отбелязвайки победния гол с блестящо воле, а асистенцията отново бе на Сесеньон, този път с глава.