Овърийм унищожи руснак в UFC Fight Night 141 в Пекин (видео)

Легендарният в ММА холандец Алистър Овърийм постигна 32-рата си победа с нокаут в първи рунд в кариерата и вече има 44 успеха и 17 поражения в октагона. Овърийм унищожи за малко повече от 4 минути дебютиращия в UFC руснак Сергей Павлович, с което зарадва зрителите в Пекин в основната подгряваща битка на UFC Fight Night 141 в китайската столица.

Първият значим удар дойде като дясно кроше от Павлович, от което Овърийм се предпази с ръкавица на слепоочието, но все пак усети достатъчно, че да бъде поразтърсен. След около минута и половина битка в стойка холандецът притисна съперника до решетката и двамата стояха дълго време в такова положение, отвреме навреме разменяйки колена. Павлович се измъкна впоследствие и при около две минути оставащи от рунда двамата се преместиха в средата на клетката за кикбокс размени.

Овърийм изненада противника с успешен тейкдаун и постепенно влезе в пълен гард. До граунд енд паунд обаче се стигна едва 30-ина секунди по-късно, когато вече руснакът изглеждаше сякаш ще има достатъчно време дори да си почине. Овърийм избухна изведнъж и с безмилостни лакти и удари тип “чук” започна да налага съперника, като бързо провокира реферът Джон Шарп да маркира техническия нокаут при 1:24 минути оставащи от първия рунд.