ЦСКА 1948 с ценна победа в "Надежда", меле беляза дербито (галерия)

Отборът на ЦСКА 1948 извоюва ценен успех като гост на Локомотив (София). "Червените" се наложиха трудно с 1:0 в мач от 15-ия кръг на Втора лига. Попадението реализира Калоян Стефанов в 92-ата минута. Локото игра близо 20 минути с човек по-малко, тъй като Швоня получи червен картон.
През първата част двата тима не успяха да създадат нито едно чисто голово положение.
В 23-та минута Васев центрира отляво, Хазуров бе сам и стреля с глава право в ръцете на Михайлов. В 32-ата минута Гущеров опита късмета си от пряк свободен удар, но топката попадна право в обсега на стража Любенов, за когото не представляваше особен проблем да улови.

В 73-ата минута домакините останаха с човек по-малко, тъй като Швоня хвана за врата Христов и получи червен картон. Двата отбора се спречкаха, но за радост не стигнаха до бой. Бесни от решението на съдията феновете на Локо Сф отправиха словесни нападки към директора на "червените" Добрин Гьонов.

В 84-ата минута Гущеров направи красива странична ножица, но Любенов изби. Топката отиде в Слаев, който при добавката с удар леко по диагонал от 10 метра не уцели вратата.

В даденото продължение "червените" успяха да извоюват ценен успех. Гущерав излезе сам срещу вратаря и шутира, но Любенов отрази. При добавката Стефанов не сбърка и оформи крайния резултат - 0:1!

С успеха "червените" събраха 27 точки и заемат трето място във временното класиране. "Железничарите" пък са седми с 19 пункта.

ЛОКО СФ - ЦСКА 1948 0:1

0:1 Стефанов 92

ЛОКО СФ: 24. Любенов, 11. Романов, 94. Васев, 23. Виячки, 25. Швоня, 16. Калайджийски, 9. Хазуров, 26. Милошев, 3. Петков, 77. Станкев, 21. Контохристос

ЦСКА 1948: 33. Михайлов, 12. Дяков, 5. Генчев, 14. Стоичков, 31. Буров, 15. Слаев, 20. Сандански, 4. Христов, 39. Михайлов, 18. Попов, 99. Гущеров
Снимки: Иван Йочев, Sportal.bg