Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Мауридес поведе ЦСКА-София към 12-а победа в Първа лига (видео+галерия)

ЦСКА-София постигна 12-а победа в първенството, след като надигра с 2:0 Дунав като гост в мач от 16-ия кръг на Първа лига. Резултата откри Мауридес в 40-ата минута, а Едвин Джеси удвои в 47-ата минута.

От своя страна русенци имаха няколко отлични шанса да реализират, два от които при 0:0, но Ахмедов и Коконов ги пропиляха.

В тази среща наставникът на червените Нестор Ел Маестро не заложи на Кирил Десподов, който остана извън групата, тъй като доскоро лекуваше контузия.

107 Дунав (Русе) - ЦСКА-София

В началото на мача домакините започнаха по-активно и до 6-ата минута имаха два добри шанса да открият резултата. Първо, опасно центриране на Попадийн отдясно предизвика сериозно меле в наказателното поле, но червената отбрана успя да изчисти. Секунди по-късно Коконов изскочи зад защитата, но предпочете да подава, а не да стреля от малък ъгъл, и сбърка.

В 21-ата минута Дунав пропиля отлично положение. Васев бе изведен отляво зад червената защита. Последва центриране към оставения непокрит Ахмедов, който шутира от въздуха, но над напречната греда.

В 33-ата минута гостите отправиха първия си удар по посока на противниковата врата, но изстрелът с глава на Жоржиньо не заутридни Антонов, тъй като мина на 4-5 метра покрай дясната греда. Така се стигна до 40-ата минута, в която ЦСКА-София получи право да изпълни фаул близо до тъчлинията. Тиаго центрира към Мауридес, който надскочи Ковачев и Патев и вкара с глава за 1:0.

Това бе единственият точен удар към една от двете врати през първата част.

Второто полувреме започна по отличен начин за гостите. В 47-ата минута Джеси овладя пред границата на наказателното поле пас на Мауридес, финтира Динков и след фалцов шут с левия крак не остави шанс на Антонов - 2:0 за ЦСКА-София.

В 57-ата минута Черниаускас изби в корнер шут на Светослав Ковачев от 14-15 метра. Червените отговориха с опасна атака, след която като по чудо не се стигна до трети гол. Мауридес излезе сам срещу Антонов леко вдясно, но стреля в ръцете на вратаря. Четвърт час по-късно и Бодуров получи шанс да се разпише след центриране от корнер, но силният му удар с крак профуча над напречната греда.

В 87-ата минута Динков изведе Ахмедов сам срещу Черниаускас, но таранът направи нов сериозен пропуск, стреляйки в аут.

Изпуснатата възможност окончателно пречупи домакините, а за червените не бе проблем да запазят комфортната си преднина.

ДУНАВ - ЦСКА-СОФИЯ 0:2