Занев и Енисей излъгаха Динамо в Москва (видео)

Отборът на Енисей се поздрави с първа победа в руското първенство от 27 август. В мач от 15-ия кръг днес Енисей надделя с 2:1 като гост над Динамо (Москва). Българският национал Петър Занев започна на пейката на Енисей, но още в 6-ата минута смени контузилия се Раде Дугалич и остана на терена до края на срещата. Столичани пък завършиха мача с човек по-малко, тъй като в 88-ата минута Григорий Морозов получи два жълти картона в рамките на секунди.

Още в 3-ата минута Михаил Комков стреля към вратата на Динамо, топката се отклони от тялото на играч на домакините и попадна във вратата на Антон Шунин.
Осем минути след почивката бившият играч на Левски Жоаозиньо изравни от дузпа. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Петър Занев срещу Евгений Луценко. Жоаозиньо бе безпощаден от бялата точка, насочвайки топката в горния ляв ъгъл на Давид Юрченко.

Само две минути по-късно обаче гостите отново излязоха напред в резултата. Дмитрий Ятченко изпълни великолепно пряк свободен удар и не остави шансове на Шунин - 1:2.
Повече попадения в двубоя не бяха реализирани и Енисей прекъсна серията си от 3 поредни загуби. Занев и компания взеха втора победа за сезона в първенството и остават на последното 16-о място с вече 9 точки. Динамо пък е 12-и с 16 точки. Московчани нямат победа вече в 4 поредни срещи.