Български национал със страхотен мач и 21 точки във Франция (видео + снимки)

Националът Бранимир Грозданов и неговият Араго де Сет записаха втори успех във френската лига. Посрещачът и тимът му се наложиха над Туркоа с 3:2 (26:28, 25:21, 25:23, 20:25, 15:11) в мач от 8-и кръг.

Бранимир Грозданов изигра страхотен мач, като се отчете с 21 точки (1 ас, 3 блока, 71% ефективност, 20% перфектно и 36% позитивно посрещане)

. Най-резултатен бе украинецът Васил Тупчий с 30 точки (4 аса, 2 блока, 50% ефективност в атака).

За Туркоан Роналд Хименес приключи с 20 точки (2 аса).

Сет е на 11-та позиция с 5 точки (2 победи, 4 загуби), опонентите им са на девето място с 8 точки (2 успеха, 5 поражения), но и с мач по-малко.

В следващия кръг Грозданов и съотборниците му се изправят срещу Тулуза, на 30 ноември (петък). Туркоа излиза срещу Поатие на 1 декември (събота).

СЕТ - ТУРКОА 3:2 (26:28, 25:21, 25:23, 20:25, 15:11)
СЕТ: Мануел Косчионе 3, Васил Тупчий 30, БРАНИМИР ГРОЗДАНОВ 21, Елвис Крастинс 11, Арътър Шварц 7, Дарил Бюлтор 9 - Стив Пероне-либеро (Самюел Жанле 1, Аксел Трухчев)
Старши треньор: ФАБИАН ДЮГРЕ
ТУРКОА: Матиас Валкиерс 1, Роналд Хименес 20, Алексей Климар 9, Марти Юкхами 6, Дейниъл МакДонъл 13, Максим Дрозд 5 - Жулиен Лемьо-либеро (Кентен Шутетен, Бени Тюинстра 4, Тибо Торал 12)
Старши треньор: ИГОР ЮРИЧИЧ.