Сестри Стоеви се класираха за полуфиналите в Глазгоу

Европейските шампионки Габриела Стоева и Стефани Стоева се класираха за полуфиналите на двойки жени на международния турнир по бадминтон от сериите Супер 100 в Глазгоу (Шотландия) с награден фонд 75 хиляди долара.  Българките, които са номер 1 в основната схема, победиха седмите поставени Клоуи Бърч и Лорън Смит (Англия) с 21:18, 21:11 за 42 минути.

В първия гейм играта беше доста равностойна, а сестри Стоева спечелиха четири поредни точки в края и така поведоха в резултата. Във втората част българките натрупаха преднина още от началото и без проблеми приключиха двубоя. В спор за място на финала по-късно днес Габриела Стоева и Стефани Стоева ще играят срещу четвъртите в схемата Делфин Делрю и Леа Палермо от Франция.