Леверкузен се справи с последния преди срещата с Лудогорец (видео)

Отборът на Байер (Леверкузен) измъкна трудна победа с 2:0 срещу последния в класирането Щутгарт в среща от 12-ия кръг на Бундеслигата. Домакините на “БайАрена” трябваше доста да се потрудят, за да вземат трите точки с две попадения на Кевин Фоланд в 76-ата и 83-ата минута. Така “Аспирините” загряха успешно за предсотящия сблъсък с Лудогорец в Лига Европа.

Мачът започна със спорна ситуация още в първата минута. Гостите претендираха за дузпа, но дори и след намесата на ВАР съдията не отсъди такава.

В 15-ата минута реферът Роберт Шрьодер даде дузпа в полза на домакините за игра с ръка на Емилиано Инсуа, но и тук ВАР имаше важна намеса и показа, че нарушението е извън наказателното поле и дузпата бе променена на пряк-свободен удар.

В същото време Байер доминираше, но положенията пред вратата на Рон-Роберт Цийлер не бяха особено сериозни.

Втората част бе малко по-интересна. В 56-ата минута изстрел от фаул на Чарлес Арангис мина опасно близо до гредата. След това в 60-ата минута след хубава контраатака Карим Белараби изведе Кевин Фоланд на голова позиция, но той не успя да уцели празната врата.

В 76-ата минута Фоланд все пак се реваншира. При едно разиграване след корнер топката бе центрирана към далечната греда и там нападателят се извиси и с глава я заби във вратата за 1:0. В 83-ата минута Фоланд заби и втори гол, завършвайки хубава контраатака с мощен шут от границата на пеналта.

В добавеното време Леверкузен вкара и трети гол, който обаче бе отменен заради засада.

Така Байер измъкна победата и с актив от 14 точки излезе на 10-ата позиция. Щутгарт пък остава на дъното с 8 спечелени точки до момента.