Хичо и компания обърнаха шампиона насред Москва

Отборът на Урал победи с 2:1 шампиона Локомотив (Москва) в сблъсък от 15-ия кръг на Премиер лигата. Цял мач за гостите записа българският национал Николай Димитров, а тимът му стигна до успеха след обрат.

Локомотив пръв откри резултата в 27-ата минута, когато Фьодор Смолов получи в наказателното поле с гръб към вратата, обърна се и с диагонален удар прати топката в мрежата за 1:0.

Урал обаче бързо се върна в играта. В 31-ата минута след центриране отляво топката премина през няколко играчи, за да се озове в краката на Денис Кулаков, който без много колебание стреля към вратата и бе точен за 1:1.

В 51-ата минута гостите направиха и пълен обрат. Юрий Бавин бе препънат в наказателното поле за дузпа, а Отман ел Кабир хладнокръвно отбеляза от бялатат точка за 1:2.

Това бе трета поредна победа за Урал и отборът се изкачи до 6-ото място с 22 точки. Локо (Москва) пък за момента остава на 4-ото място с 25 точки.