Хебър остава начело в Суперлигата след бой над Марек (снимки + статистика)

Волейболният отбор на Хебър (Пазарджик) остава начело в Суперлигата на България, след като записа 6-а поредна победа в шампионата. Момчетата на треньора Атанас Петров удариха като гости Марек Юнион Ивкони с категоричното 3:0 (25:17, 25:23, 25:14) в първи мач от 6-ия кръг, игран тази вечер пред около 500 зрители в спортната зала в Дупница.

По този начин "тигрите" от Пазарджик запазват първото място във временното класиране с 6 победи от 6 мача и 18 точки. Марек пък е 3-и с 4 победи, 2 загуби и 10 точки, но преди останалите срещи от кръга. В следващия 7-и кръг Хебър е домакин на новака Дунав (Русе), а дупничани ще гостуват на Черно море (Варна). Двубоите са съответно в събота (1 декември) от 18,30 часа и в петък (30 ноември) от 18,00 часа.

Гостите от Хебър започнаха силно в първия гейм и диктуваха играта цялото време, като спокойно го спечелиха с 25:17. Играта във втората част тръгна равностойно, след което Марек поведе. Дупничани поддържаха преднината си и това принуди Атанас Петров да направи двойна смяна, като в игра се появиха Спас Байрев и Светослав Станков. "Тигрите" от Пазарджик стопиха разликата докрай и излязоха напред с 4 точки. В крайна сметка Хебър спечели гейма с минималното 25:23. В третия гейм Хебър тръгна ударно и взе стабилна преднина. Волейболистите на Виктор Карагьозов опитаха да ги настигнат, но не успяха. До края пазарджиклии не позволиха особено противодействие на съперника и записаха поредната си победа след 25:14 и 3:0.

Страхотен мач за Хебър изигра канадският национал Брадли Гънтър, който заби 24 точки (

5 блока!

, 4 аса и 56% ефективност в атака) за победата. За домакините от Марек руандиецът Ив Мутабази завърши с едва 10 точки.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 0:3 (17:25, 23:25, 14:25)