Левски с втора победа при жените (галерия + статистика)

Волейболистките на Левски надиграха като домакини новака Перун (Варна) с 3:0 (25:22, 25:19, 25:14) в мач от 4-ия кръг на НВЛ-жени на България, който се игра този следобед в столичната зала "Люлин".

50 Левски - Перун

Така "сините" записаха втора победа в шампионата, като с една загуба, мач по-малко и 6 точки заемат 4-о място във временното класиране, но преди изиграването на всички мачове от кръга. Тимът на Перун допусна 4-о поражение, като заема последно 8-о място в подреждането.

Волейболистките на Перун затрудниха левскарките само в първия гейм, в който се показаха като достойни съпернички и играта вървеше равностойно. В решителните минути, обаче, домакините наложиха волята си и спечелиха гейма с 25:22. От там насетне Левски не позволи повече изненади. Във втората част домакините поведоха с 8:3 и 14:4 и спряха устрема на гостенките след 25:19. До края на срещата "сините" имаха водеща роля и спечелиха мача след 25:14 и 3:0.

Най-полезни за Левски станаха Мария Йорданова (4 аса и 52% ефективност в атака) и Елена Бечева (2 аса, 38% ефективност в атака и 63% позитивно посрещане) с 15 и 13 точки за победата. За тима на Перун Кристина Йорданова завърши със скромните 8 точки.

ЛЕВСКИ - ПЕРУН (ВАРНА) 3:0 (25:22, 25:19, 25:14)