ЦСКА (М) се справи с Ахмат като гост

Тимът на ЦСКА (Москва) надделя с 2:0 като гост над Ахмат (Гразни) в първия мач от 15-ия кръг на руското първенство. Така “армейците” временно се изкачиха на второ място в класирането с 26 точки, на 5 зад лидера Зенит. Столичани може да бъдат изместени от Краснодар и Локомотив (Москва) след изиграването на всички срещи от кръга. Ахмат пък е девети с 19 точки.

Исландският защитник Хьордур Магнусон стана автор на първото попадение за ЦСКА (Москва) днес. Той бе точен в 57-ата минута с удар с глава след центриране от корнер. За Магнусон това бе първи гол с фланелката на ЦСКА (Москва).

В шестата минута на добавеното време буквално току-що появилият се на терена за гостите от столицата Тимур Жамалетдинов оформи крайния резултат в срещата. Намиращият се около точката за изпълнение на дузпа Жамалетдинов с чудесен удар от движение с левия крак изпрати топката в противниковата врата и записа третото си попадение в Премиер Лигата за сезона.