Европейски футбол

ЦСКА (М) се справи с Ахмат като гост

23 ноември 2018 | 19:11 - Обновена
Тимът на ЦСКА (Москва) надделя с 2:0 като гост над Ахмат (Гразни) в първия мач от 15-ия кръг на руското първенство. Така “армейците” временно се изкачиха на второ място в класирането с 26 точки, на 5 зад лидера Зенит. Столичани може да бъдат изместени от Краснодар и Локомотив (Москва) след изиграването на всички срещи от кръга. Ахмат пък е девети с 19 точки.

Исландският защитник Хьордур Магнусон стана автор на първото попадение за ЦСКА (Москва) днес. Той бе точен в 57-ата минута с удар с глава след центриране от корнер. За Магнусон това бе първи гол с фланелката на ЦСКА (Москва).

В шестата минута на добавеното време буквално току-що появилият се на терена за гостите от столицата Тимур Жамалетдинов оформи крайния резултат в срещата. Намиращият се около точката за изпълнение на дузпа Жамалетдинов с чудесен удар от движение с левия крак изпрати топката в противниковата врата и записа третото си попадение в Премиер Лигата за сезона.

Константин Кучаев20 Константин Кучаев
90' Фьодор Чалов  Фьодор Чаловизлиза
Тимур Жамалетдинов  Тимур Жамалетдиноввлиза
Тимур Жамалетдинов  Тимур Жамалетдиновгол
Исмаелжълт картон Исмаел  86' Георгий Шенников  Георгий Шенниковжълт картон
Магомед Мусаловизлиза Магомед Мусалов  78'
Аблайе Мбенгвлиза Аблайе Мбенг
76' Такума Нишимура  Такума Нишимураизлиза
Константин Кучаев  Константин Кучаеввлиза
71' Хьордур Магнусон  Хьордур Магнусонжълт картон
57' Хьордур Магнусон  Хьордур Магнусонгол
Олег Ивановжълт картон Олег Иванов  35'
5' Кристиян Бистрович  Кристиян Бистровичжълт картон

Малко размисли около "Златната топка" 05 декември 2018
Безпрецедентната доминация на Кристиано Роналдо и Лионел Меси за "Златната топка" приключи в нощта на трети срещу четвърти декември. Лука Модрич получи лъскавия приз в лъскавия Париж и сложи край на уникалната серия на ...
Голяма легенда на Байерн: При 0:3 от ЦСКА не ... 09 декември 2018
Клаус Аугенталер, легенда на Байерн (Мюнхен) и световен шампион с Германия през 1990 г., даде ексклузивно интервю за „Код Спорт“. Като играч натрупа 404 мача за един от най-успелите клубове в света, а ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.