Бивш футболист на Славия наказа "белите", Витоша с пета победа за сезона (видео)

Отборът на Витоша (Бистрица) записа пета победа в Първа лига за сезона, побеждавайки с 1:0 Славия в среща от 16-ия кръг на Първа лига. В герой за "тигрите" се превърна младият нападател Наско Милев, който вече носи екипа на "белите" през изминалия сезон. Младокът се възползва от много добро подаване на Стефан Христов от десния фланг, като демонстрира добро придвижване в наказателното поле. С днешния успех отборът на Витоша вече заема 11-та позиция с 16 точки. Футболистите на Златомир Загорчич пък имат една точка повече и заемат 10-то място.

51 Витоша (Бистрица) - Славия
Първа по-добра възможност пред една от двете врати дойде в 12-ата минута, в която Галин Иванов бе изведен зад защитата на домакините. Българският национал овладя и стреля, но младият страж Николай Георгиев успя да избие в ъглов удар. В 15-ата минута късметът покри Витоша (Бистрица), след като отново Галин Иванов не успя да вкара топката във вратата. Полузащитникът успя да намери позиция между двама защитници на домакините и засече с глава добро центриране на Александър Александров. Ударът на Иванов с глава обаче се отби в напречната греда.
В 23-ата минута Витоша отговори с добро положение пред Радко Мутафчийски. Бранителят успя да изскочи зад защитата на Славия при центриране от фаул, но ударът му бе крайно неточен. В следващите минути темпото на игра спадна и положения пред двете врати липсваха. Малко преди сигнала на арбитъра Неделчо Гаджалов за край на първото полувреме, жълт картон получи Славчо Шоколаров за грубо влизане в краката на противников футболист.
Още в началото на втората част футболистите на Златомир Загорчич опитаха да осъществят натиск, при който Георги Йомов не успя да преодолее Николай Георгиев. В 50-ата минута Лъчезар Котев опита красиво изпълнение с удар от въздуха, но топката прелетя над вратата. В 60-ата минута отново Котев стреля над напречната греда при неубедително боксиране на Стергиакис.
В 64-ата минута гръцкият страж бе на точното място, за да блокира удар на Георги Амзин. Защитата на Славия се пропука за пореден път при центриране, но Стергиакис успя да поправи грешката на своите съотборници. В 74-ата минута домакините излязоха напред в резултата с гол на бившия футболист на Славия Наско Милев. Нападателят демонстрира страхотно движение в наказателното поле при продава не Стефан Христов от десния фланг, а след гола Милев бе санкциониран с жълт картон заради провокация към бившия си отбор.

Веднага след гола Витоша можеше да реши мача с втори гол, но Георги Амзин не успя да отбележи от чиста позиция след добро центриране на Четин Садула от левия фланг. В добавеното време влезлият от резервната скамейка Илиан Мицански пропиля добра възможност да изравни резултата. Нападателят получи добра топка от Цветелин Чунчуков, но завършващият му удар бе крайно разочароващ. Така футболистите на Росен Кирилов се поздравиха с пети успех за сезона в Първа лига и заема 11-та позиция с 16 точки във временното класиране. Славия пък има 1 точка повече и заема 10-то място.

ВИТОША - СЛАВИЯ 1:0