Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Смяна на караула в НФК в Деня на благодарността

Ню Орлийнз са новите лидери в НФК след победата с 31:17 срещу Атланта в централния мач от програмата в Деня на благодарността. „Светците” записаха десетата си поредна победа, подпомогнати от самоубийствените грешки на гостите. Атланта изгубиха три фъмбъла дълбоко в половината на Ню Орлийнз, а Мат Райън (35 от 47 за 377 ярда) метна интерсепшън. От другата страна Дрю Брийс (15 от 22 за 171 ярда) концентрира играта върху новобранците, като позволи на Дан Арнолд и Кийт Къркууд да отбележат първите си тъчдауни при професионалистите. Томилий Люис се разписа за първи път през сезона, а от влезлите в точковото поле на Атланта единствено Остин Кар вече го бе правил през 2018-а. Ню Орлийнз (10-1) гостуват на Далас идния четвъртък в битка на дивизионни водачи.

„Каубоите” излязоха първи в НФК Изток след победа с 31:23 над осакатените Вашингтон. Без полужилия множествена фрактура на глезена Алекс Смит „червенокожите” бяха равностойни 40 минути, като дори водеха в началото на третия период. Но два гигантски тъчдауна на Амари Купър (40+90 ярда) измъкнаха Далас. За които победата се оказа седма от осем изиграни мача с Вашингтон в деня на голямото ядене.

Късен интерсепшън удължи серията на Чикаго от спечелени мачове. Без титулярния си куотърбек Мич Трубиски (б.а. – разтежение на рамото) „мечките” стигнаха до 23:16 с помощта на Еди Джаксън, който шест минути преди края пресече пас на Матю Стафърд и върна топката 41 ярда до ендзоната.