Гергана Димитрова, Мира Тодорова и Волеро са близо до класиране за 1/8-финалите в "Чалъндж къп"

Българските националки Гергана Димитрова и Мира Тодорова и Волеро Льо Кане са на крачка от класиране за осминафинал в турнира по волейбол Чалъндж къп, след като победиха като домакини Олимпиакос Пирея с 3:0 (27:25, 25:17, 25:14) в мач от 1/16-финалите. Двубоят се игра във френския град Льо Кане, като след оспорван първи гейм, в следващите две части домакините доминираха изцяло и постигнаха победата за 67 минути игра.

Гергана Димитрова завърши с 9 точки, докато Мира Тодорова беше в списъка за срещата, но не влезе в игра. Най-резултатна беше Хайди Казанова Алварес със 17 точки.

Заскиа Хипе завърши с 13 точки за Олимпиакос.

Мачът-реванш е на 27 ноември (вторник) в Пирея, като първи съдия ще бъде българинът Любомир Сираков.