Оклахома Сити също разтърси Голдън Стейт

Пол Джордж, Ръсел Уестбрук и Денис Шрьодер задълбочиха кризата в редиците на Голдън Стейт. Оклахома Сити разтърси шампионите и спечели гостуването си в Оукланд с 28 точки разлика - 128:95, а по този начин нанесе четвърта поредна загуба на съперника и общо шеста в последните осем мача.

Най-много точки за победителите вкара Денис Шрьодер, който влетя в мача от пейката с 32 за само 28 минути игра. Пол Джордж завърши с 25, Стивън Адамс вкара 20, а Ръсел Уестбрук записа поредния “трипъл-дабъл” в сметката си, този път с 11 точки, 11 борби и 13 асистенции. Гостите дадоха три жертви, след като Хамиду Диало, Терънс Фъргюсън и Нърленс Ноел напуснаха мача с различни контузии.

Домакините, които продължават да са без Стеф Къри и Дреймънд Грийн, стреляха едва 24.1% от тройката (7/29), а в последната четвърт вкараха само 16 точки, същевременно допускайки 36 в коша си. Кевин Дюрант и Клей Томпсън нанизаха по 27 за Голдън Стейт, но общо вкараха само 4 от 12 стрелби от дистанция.

Уориърс не бяха допускали четири поредни загуби от 2013 година насам, когато това се случва в периода между 26 февруари и 2 март. Двете лоши серии на първенците на НБА са разделени от точно 450 мача. Това е първата им подобна поредица откакто Стив Кър е начело на клуба.

За домакините това бе едва втора загуба от 10 мача у дома. Техният актив е 12-7, докато този на ОКС е 11-6.