Пирин напред за Купата на България след продължения срещу Осъм

Хандбалистите на Пирин (Гоце Делчев) продължават напред към 1/4-финалите на турнира за Купата на България след като се наложиха над Осъм (Ловеч) след продължения.

Срещата започна малко по-добре за домакините от Пирин, които до почивката водеха с 11:8. През втората част Осъм заигра по-добре и вдигна оборотите и след по-добра игра на контраатака обърна до 14:12 в своя полза. До края на полувремето двата тима се бореха за всяка топка, като гол на младока Огнян Коларов от Осъм секунди преди края на мача доведе до равенството 22:22.

При равен резултат по регламент на БФХ в елиминационните кръгове от Купата България се играят две продължения от по 5 минути, при равенство след тези две продължения – отново две продължения и чак след това, ако пак резултатът е равен, се изпълняват дузпи. В крайна сметка Пирин успя да се наложи с 29:26 и продължава напред.

На 1/4-финалите Пирин най-вероятно ще срещне вицешампиона Добруджа (Добрич), който мач от 1/8-финалите срещу втородизионния Академик-ТУ (Пловдив) бе отложен заради участието им в европейските клубни турнири.

В последния мач от 1/8-финалите отборът на Левски от град Левски би без проблеми Спартак (Плевен) с 25:14 (15:5) и на 1/4-финалите ще играе с носителя на трофея Локомотив (Варна), който пропусна тази фаза на турнира.