Арис нанесе първа загуба на Левски Лукойл в групите на ФИБА Къп

Шампионът Левски Лукойл загуби като гост от Арис (Гърция) със 76:81 в последния си мач от група "G" на първата групова фаза на турнира по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА Европа.
Срещата беше без значение за възпитаниците на Константин Папазов, които предварително си бяха осигурили класиране в следващата фаза на турнира и първото място в групата. Папазов даде почивка на Калоян Иванов, който все още се възстановява от контузия в глезена и на Божидар Аврамов. Срещата пропуснаха също Деян Карамфилов и Кръстан Кръстанов.
Българите спечелиха първата част, но на почивката отстъпваха с 43:46. Играта продължи да бъде равностойна, но гърците удържаха крехкия си аванс до края и спечелиха мача.
За Левски Лукойл Деян Иванов направи "дабъл-дабъл" - 19 точки и 10 борби, а Патрик Рембърт добави 16 точки. Най-резултатен за успеха на Арис беше Лъки Джоунс с 19 точки, а Борис Дало наниза 14.
Левски Лукойл продължава в група "J" на втората групова фаза, където са още Балкан (Ботевград) и израелският Ирони Нес Циона. Последният учатник ще стане ясен след мача между Варезе (Италия) и Алба Фехервар (Унгария). Мачовете от втората фаза започват на 12 декември.

АРИС (СОЛУН) - ЛЕВСКИ ЛУКОЙЛ 81:76 (24:26, 22:17, 13:11, 22:22)