Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Берое взе своето от казахстанския тим в Балканската лига (галерия)

Шампионът на Балканската лига за 2017 година Берое (Стара Загора) постигна четвъртата си поредна победа в турнира този сезон. Старозагорци взеха своето от казахстанския дебютант в регионалното състезание Барсъ (Атърау), печелейки срещата си с новаците в София със 78:60.

Вчера казахстанците загубиха от Академик Бултекс 99 (Пловдив) в българската столица, а утре ще изиграят и третото си домакинство в столицата ни - срещу македонския Кожув (Гевгелия).

38 Атирау (Казахстан) - Берое (Ст. Загора) 60:78

Беройци дръпнаха с двуцифрен аванс за 18:7 след серия от 10-0, а след края на първата четвърт преднината им бе 12 точки - 26:14. До почивката българите добавиха още седем точки към разликата и така двата тима се прибраха при 46:27 в полза на символичните гости след едно полувреме.

След подновяването на играта темпото спадна, а Барсъ дори успя да спечели третата четвърт, за да намали пасива си, макар и само с точка - 64:46 след 30 минути. Финалната част бе равностойна, а Берое задържа преднината си, за да спечели със 78:60.

Конър Франкамп с 20 точки и Александър Янев с 19 поведоха Берое. Четвъртата поредна победа позволи на българите да оглавят класирането в Балканската лига, докато за Барсъ това бе втора загуба в два мача. Най-резултатен за казахстанския тим бе Павел Илийн със своите 16 точки.