Добруджа отпадна от "Чалъндж къп" след две загуби в Беларус (видео)

Хандбалният отбор на Добруджа (Добрич) приключи участието си в третия по сила европейски клубен турнир "Чалъндж къп". Добруджанци допуснаха две загуби от беларуския Машека (Могильов) на 1/16-финалите на турнира и отпаднаха от надпреварата.

И тази година добричлии бяха принудени да играят и двете срещи като гости, тъй като зала "Русалка" не отговаря на изискванията на Европейската хандбална федерация (ЕХФ). Това бе 14-о поредно участие на Добруджа в европейските клубни турнири.

Първо Добруджа падна с 25:34 (12:21) от беларуския тим. Домакините си осигуриха победата още през първото полувреме, след което се оттеглиха на почивка с преднина от 9 гола – 21:12. Най-резултатен за Добруджа бе Бранимир Балчев с 9 гола, а Георги Атанасов и Джошкун Якубов отбелязаха по 5 попадения.

След това добруджанци загубиха и втората си среща срещу Машека с разгромното 23:47. На полувремето резултатът бе 9:21 за домакините от Могиьлов. И този път най-резултатен за Добруджа бе Бранимир Балчев, който отбеляза 5 гола. По 4 попадения реализираха Александър Димитров и Джошкун Якубов.