Аржентина отново победи Мексико и вдигна трофей

Аржентина нанесе втора загуба с 2:0 на Мексико в рамките само на 4 дни. Това се случи пред почти пълните трибуни на стадиона в Мендоса (Арж) във втория мач между двата тима, след който "гаучосите" получиха Купа "Адидас 2018".
Двубоят започна по мечтан начин за домакините, които откриха още във втората минута след скоростна атака. Вратарят на Аржентина вкара топката в игра със силен удар, тя попадна у Мауро Икарди, който бързо я подаде към Ерик Ламела. Той с едно докосване го изведе в наказателното поле, в което капитанът на Интер преодоля защитата и с удар с левия крак откри.
Двата тима предложиха интересни моменти за зрителите, а през първото полувреме домакините претендираха за дузпа срещу Икарди, но не я получиха. Като цяло домакините бяха по-добрия отбор на терена, но пропускаха много. Най-доброто положение за Мексико през първите 45 минути дойде от пряк свободен удар. След почивката картината не се промени особено. Аржентина стигна до втори гол в 87-ата минута, когато Пауло Дибала беше изведен зад защитата и отблизо не сбърка.
Това беше дебютен гол за звездата на Ювентус с екипа на "албиселесте".
В друга интересна контрола Чили разгроми Хондурас с 4:1. С два гола за победителите се отчете Артуро Видал (8, 35-дузпа), а по един добавиха Алексис Санчес (61) и Николас Кастийо (84-дузпа). За Хондурас почетно се разписа Лопес в 40-ата минута. Алексис Санчес пък пропусна отново дузпа, както в мача с Коста Рика преди няколко дни.