Сърбия отнесе Литва за едно полувреме, помагайки и на България (видео)

Отборът на Сърбия записа убедителен успех с 4:1 над гостуващия Литва в последна среща от група 4 на дивизия “C” от Лигата на нациите. Автогол на Артурас Жулпа (51’), както и попадения на Александър Митрович (58’), Александър Прийович (71’) и Адем Ляич (74’) бяха напълно достатъчни за победителите, а за гостите почетен гол вкара Деимантас Петрависиус (64’).

Първата част не предложи нищо интересно на зрителите, които през второто полувреме видяха цели пет попадения. Начало на головата фиеста постави Жулпа в 51-ата минута, пращайки топката в собствената си врата. Нападателят на Фулъм Митрович удвои аванса на Сърбия в 58-ата, а само шест по-късно Петрависиус върна едно попадение за литовците. С два гола в 71-ата и 74-ата минута, съответно на Прийович и Ляич, домакините убиха интригата в мача.

С победата днес Сърбия зае първо място в групата с 14 точки. По този начин западните ни съседи се изкачват в горната дивизия и запазват шансове да се класират на Евро 2020, ако спечелят дивизия “С” на турнира. Техният успех допринесе и за това България да попадне в трета урна на предстоящия жребий за евроквалификациите. На второ място в тази група остана Румъния с 12 точки, трети завърши Черна гора със 7, а последен е Литва без актив.