Очаквайте в 10:00: Какво е бъдещето на ЦСКА - София след оттеглянето на Гриша Ганчев - Филип Филипов и Стоян Орманджиев с отговорите

Португалия завърши без загуба, а Полша постигна утешителен резултат в края на тежката година (видео)

Европейският шампион Португалия, който преди няколко дни стана първият отбор, който се класира за финалната четворка на Лигата на нациите, приключи битката в Група 3 на Лига "А" без загуба, след като днес завърши 1:1 с Полша в Гимараеш. "Мореплавателите" поведоха с третия гол на Андре Силва в надпреварата. Нападателят на Севиля бе точен с глава в 33-ата минута, когато засече центриране от корнер на Ренато Санчес. Няколко минути след това попадение удар на Томаш Кеджиора срещна гредата. В 66-ата обаче Аркадиуш Милик изравни от дузпа, която трябваше да изпълни два пъти заради това, че негов съотборник влезе в наказателното поле. При нарушението за нея пък Данило Перейра получи директен червен картон и остави домакините с човек по-малко.

За отбора на Полша, който изпадна в долната дивизия на Лигата на нациите, това бе едва втора точка в групата, като първата бе постигната на самия старт на кампанията срещу Италия.

Португалия завърши с осем точки, като "мореплавателите" успяха да постигнат това без голямата си звезда Кристиано Роналдо, който не игра в мачовете от този турнир. Италия остана на втора позиция в пет пункта.