Швеция не остави шансове на Русия, "сборная" остава в Лига "В"

Отборът на Швеция победи Русия с 2:0 в двубой от група 2 на Лига “В” в турнира Лигата на нациите и си осигури промоция в горната дивизия. Двубоят на “Френдс Арена” в Стокхолм беше директен сблъсък за първото място, а скандинавците се оказаха по-подготвени за предизвикателството.
Двата тима финишират с равен брой точки - 7, но Швеция има предимство в директните сблъсъци. От Лига “В” пък отпада отборът на Турция, който остана последен.
Резултатът на “Френдс Арена” откри Виктор Линдельоф с удар от близко разстояние в края на първото полувреме след изпълнение на корнер. Защитата на “сборная” не успя да изчисти топката от наказателното поле, от което се възползва Линдельоф, който от десетина метра прониза вратата на гостите. През втората част Маркус Берг подпечата победата на домакините в 72-ата минута, който се възползва от грешка в отбраната на гостите. Вратарят на Русия Андрей Луньов отби сулен удар отдалеч, но топката отново не беше изчистена добре и Берг отблизо я засече в мрежата.
Руснаците се опитаха да променят нещо, но не им бяха останали много сили, докато тези на шведите изглеждаха неизчерпаеми. Дори в самия край на мача те прилагаха висока преса и не позволяваха опасности пред вратата на Олсен.