Италия повали САЩ с гол в последните секунди (видео)

Отборът на Италия победи с 1:0 САЩ в приятелска среща, играна в белгийския град Генк. Единственото попадение в мача отбеляза Матео Политано в 94-ата минута.

Четирикратният световен шампион по футбол си заслужи победата, след като доминираше през целия мач. “Скуадра Адзура” не само, че владееше много повече топката (73% от времето), но и отправи редица удари по посока на противниковата врата - 17 срещу едва 3 за американците. По всичко личеше, че това няма да е достатъчно за успеха тази вечер, но влезлият в игра в 87-ата минута Политано порази съперника с гол в последните секунди на 4-минутното добавено време.

Въпреки днешната победа, Италия продължава да се затруднява в отбелязването на попадения. От успеха с 5:0 над Лихтенщайн на 11-ти юни 2017 г. тимът е изиграл 16 срещи, в които само веднъж успя да вкара поне два гола (при 2:1 над Саудитска Арабия на 28-и май тази година).