Косово отвя Азербайджан и скача в люта схватка за класиране на Евро 2020 (видео)

Отборът на Косово разби с 4:0 гостуващия Азербайджан в мач от трета група на Дивизия D и приключва като първи в групата. На новосформирания национален отбор му беше достатъчно и да завърши наравно, за да се поздрави с най-големия успех в младата си история. Момчетата на Бернар Шаланде изковаха петата си поредна победа у дома и заслужиха битката за място на Евро 2020. Един измежду отборите на Косово, Македония, Беларус и Грузия ще си спечели квота за еврофиналите. Косово си осигури в изкачване в по-горната Дивизия С.
Арбер Зенели вкара два гола в началото на всяко от полувремената, а след това завърши и хеттрик. Във втората минута той завъртя топката в далечния ъгъл за 1:0. В 50-ата роденият в Швеция футболист отбеляза след страхотно извеждащо подаване на Мурики и точен удар сам срещу вратаря. В 61-ата се разписа и Рахмани, след като стреля с глава при центриране от статично положение - 3:0. Лекцията на балканския тим продължи и в 76-ата крилото на Хееренвеен Зенели завъртя топката по диагонала за крайното 4:0.