Турнето на Бразилия завърши с шеста поредна победа, но и с контузия на Неймар (видео)

Бразилия завърши годината с шестата си поредна победа след Мондиал 2018, след като тази вечер надигра с 1:0 Камерун на стадиона на МК Донс. Ричарлисон (45') вкара единственото попадение, а на два пъти гредите помагаха на африканския тим след почивката. В добавеното време Камерун можеше да стигне до изравняване, но и тук гредата се оказа последна пречка пред гола. Голямата новина от този двубой обаче е контузията на Неймар, който получи разтежение в самото начало и не е ясно дали ще бъде готов за решаващия мач на Пари Сен Жермен срещу Ливърпул в Шампионската лига след малко повече от седмица.

Селекционерът на "селесао" Тите бе направил шест промени в титулярния си състав в сравнение с мача с Уругвай в петък. Едерсон, Пабло, Сандро, Паулиньо и Вилиан започнаха, както и Алан Маркес, който дебютира за Бразилия.

Кларънс Зеедорф пък бе предприел седем корекции в своя състав. Само Онана, Чупо-Мотинг, Бонг и Манджек запазиха титулярните си место от срещата с Мароко.

Двубоят започна лошо за голямата звезда на Бразилия Неймар, който още в шестата минута получи разтежение и бе заменен от Ричарлисон.

Роберто Фирмино пропусна много добрата възможност в 22-рата минута, когато се озова сам срещу Онана, но не успя да намери добре топката и стреля слабо право в ръцете на стража. Онана се намеси блестящо в самия край на полувремето, след като изби с виртуозна намеса удар с глава отблизо на Алан. Вилиан изпълни корнера, а Ричарлисон засече добре с глава, стреляйки до близката греда. Този път Онана не успя да се намеси добре - 1:0 за Бразилия.

В началото на второто полувреме Камерун бе много близо до изравнителен гол. Екамби проби отдясно и центрира много добре към далечната греда, където Бахокен не успя да намери вратата, стреляйки встрани. Веднага след това пък удар на Габриел Жезус срещна гредата. В 70-ата минута за втори път гредата помогна на африканския тим след изстрел на Сандро.
В 86-ата минута Онана спаси опасен шут на Сандро, а две минути след това стражът на Камерун блесна с нови две намеси, спасявайки последователно удари на Жезус и Ричарлисон.
В добавеното време Зоуа стреля с глава, но този път страничния стълб помогна на Едерсон.
Бразилия постигна шеста победа в шестте си мача след края на Мондиал, като "селесао" не допуснаха нито един гол в тези срещи.