Франция повали Уругвай, но всички погледи бяха насочени към Мбапе (видео)

Отборът на Франция надделя с 1:0 над Уругвай в приятелска среща, игран на “Стад дьо Франс”, която беше своеобразно повторение на 1/4-финала от Световното първенство това лято. Тази вечер Оливие Жиру донесе победата с попадение от дузпа в 52-ата минута. Новината от двубоя обаче е травмата на нападателя на Пари Сен Жермен Килиан Мбапе, който падна лошо върху рамото си и трябваше да бъде заменен още преди почивката. Само седмица преди ключовия сблъсък на ПСЖ в Шампионската лига - срещу Ливърпул, и Мбапе, и Неймар получават контузии в приятелски мачове.
Дидие Дешан пусна голяма част от ключовите си футболисти, начело с нападателното трио Килиан Мбапе, Оливие Жиру и Антоан Гризман. Оскар Табарес също пусна атомната си атака - Луис Суарес и Единсон Кавани.
“Петлите” започнаха по-силно и нерядко напипваха пробойни в защитата на южноамериканците. В четвъртата минута Менди изведе Жиру, който от добра позиция стреля покрай близката греда. В 15-ата вратарят изрита топката, Жиру свали с глава за Гризман, който бързо изведе Мбапе. Френският бързак се стрелна, освобождавайки се от защитник, но сам срещу вратаря не намери точния удар.
Три минути по-късно Матюди овладя в наказателното поле и стреля от удобна позиция, но след след рикошет спечели само корнер. В 28-ата Луис Суарес провали първата наистина добра атаката на Ла Селесте, повеждайки си лошо. В 30-ата Ндомбеле изведе прецизно Мбапе, който сам срещу вратаря понечи да финтира, стражът Мартин Кампаня изби топката с крак, но след това препъна Мбапе, който падна лошо на рамото си. Въпреки опитите да продължи младата суперзвезда трябваше да напусне терена преждевременно.
Второто полувреме също започна с натиск на френския тим. В 51-ата Гризман получи топката в наказателното поле и от трудна позиция отправи два удара, които последователно бяха блокирани. При вторият сякаш Мартин Касерес си помогна с ръка и това даде основание на съдията да назначи дузпа. Жиру отбеляза от бялата точка с насочване в долния десен ъгъл на вратаря - 1:0.
В 69-ата домакините пропуснаха да удвоят преднината си. Гризман изведе Ндомбеле, чийто мерник изневери, а позицията беше отлична. Единственото положения за южноамериканците в мача сякаш беше комбинацията между Кавани и Джонатан Родригес, след която топката пристигна в ръцете на Юго Лорис. Килиан Мбапе изгледа второто полувреме на срещата от скамейката на Франция и това донякъде обнадеждава феновете на ПСЖ.