Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) /Почивка/ 1:0

Марица започна със загуба в ШЛ

Волейболният отбор на Марица (Пловдив) стартира със загуба тазгодишното си участие в най-престижния европейски клубен турнир - Шампионската лига. Шампионките на България отстъпиха като гости на френския Безие с 0:3 (17:25, 12:25, 20:25) в първия си мач от Група А на турнира, игран тази вечер пред около 700 зрители в Двореца на спорта в средиземноморския курорт Агд.

В следващия кръг Марица е домакин на настоящия европейски клубен шампион - турският гранд Вакъфбанк (Истанбул). Срещата е чак на 20 декември (четвъртък) от 18,00 часа в Пловдив.

В първия гейм изневери най-вече посрещането на българките, докато френският тим демонстрира много всеотдайна и ефективна игра на защита. Безие влезе в мача с 4:0, а по-късно със серия от шест поредни точки дръпна с 19:9. Американката Джаниза Джонсън увенча отличната си игра в гейма с успешна атака за последната точка – 25:17 за домакините. Във втората част Марица удържа натиска на съперника само до 8:8. След това дойдоха многото непредизвикани грешки, които помогнаха на Безие да се отприщи за разгромното 25:12. Опитите на треньора Иван Петков да намери схемата, която да се справи по-ефикасно с трудно преодолимата противниковата защита, се оказаха неуспешни и в третия гейм. С помощта на четири аса, Безие отново наложи надмощие и стигна до осем мачбола. С позакъснял щурм, Марица спаси първите четири, но в крайна сметка с блокаут на Джейси Сото за 25:20 домакините от Безие затвориха мача с чиста победа.

Най-резултатна за Марица бе Таня Петкова със скромните 6 точки (2 аса, 25% ефективност в атака и 5% позитивно посрещане), а по 5 точки добавиха канадската блокировачка Дженифър Крос и американката Александра Холстън. За тима на Безие американката Джениза Джонсън (1 блок, 1 ас, 44% ефективност в атака и 20% позитивно посрещане) и Малина Терел (1 блок, 3 аса и 47% ефективност в атака) се отчетоха с 14 и 13 точки за победата.

БЕЗИЕ ВБ (БЕЗИЕ, ФРАНЦИЯ) - МАРИЦА (ПЛОВДИВ, БЪЛГАРИЯ) 3:0 (25:17, 25:12, 25:20)
БЕЗИЕ: Никол Еделмън 3, Малина Терел 13, Джаниза Джонсън 14, Жулиет Фидон 10, Даниела Ооман 6, Джейси Сото 5 - Луиса Роха-либеро (Клара Мартен 1)
Старши треньор: ФАБИЕН СИМОНДЕ
МАРИЦА: Катлийн Вайс, Александра Холстън 5, Таня Петкова 6, Мирослава Паскова 4, Дженифър Крос 5, Виктория Григорова 3 - Жана Тодорова-либеро (Симона Димитрова 1, Александра Миланова 1, Мирела Шахпазова, Нася Димитрова)
Старши треньор: ИВАН ПЕТКОВ.