Арда едноличен водач в Група Б във Висшата лига

Отборът на Арда (Кърджали) който преследва завръщане в Суперлигата при мъжете продължава да изпълнява отлично плановете си, като записа пета поредна победа в група Б от Висшата лига. Тимът, воден от Иван Халачев надигра като гост Строител (Пловдив) с 3:0 (25:12, 25:18, 25: 15). Така кърджалийци са едноличен водач в група Б, като останаха единственият тим без загуба до момента и оглавяват таблицата с пет победи, само един загубен гейм и пълен актив от 15 точки.

Домакински успех в този кръг записа и  тимът на Виктория Волей (Пловдив), който надигра Царево с 3:1 (25:21, 25:21, 21:25, 25:22) гейма. Волейболистите на Атанас Митрев затвориха мача за 85 минути игра, като записаха четвърта победа в шампионата. По този начин пловдивчани запазиха третата си позиция във временното класиране с актив от 12 точки (4 победи, 1 загуба и 13:4 геймова разлика). Царево остана на четвърто място с 8 точки.

Страхотна победа в този кръг записа тимът на Берое (Стара Загора), който надигра като гост Раковски 1964 (Севлиево) с 3:2 (23:25, 25:23, 21:25, 25:18, 15:9). Така старозагорци нанесоха първо поражение на домакините, които вървяха непобедени до този момент. След загубата Раковски 1964 заема втора позиция с четири победи, една загуба и 13 точки, като изпреварва Виктория Волей с една тока повече в актива си. Волейболистите на Стара Загора отбелязаха втора победа, като с три загуби и 6 точки заемат пето място в подреждането.

Петгеймова битка се разигра във Варна, където Черноморец (Бяла) надигра трудно Попово 09 с 3:2 (25:18, 22:25, 25:20, 22:25, 16:14) след драматичен тайбрек. С това отборът от Бяла отбеляза първа победа, като с четири загуби и 3 точки заема шесто място в класирането. Попово 09 е на осма позиция с 1 точка, но без успех досега.

Програма, резултати и временно класиране в група Б от Висшата лига вижте тук.