Левски е мобилизиран за успех в дербито с ЦСКА-София

Гол на Джак Айхел в добавеното време донесе победа на Бъфало над Питсбърг

С гол на Джак Айхел 45 секунди след началото на продължението Бъфало победи с 5:4 Питсбърг като гост и излезе на трето място в Атлантическата дивизия на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

За "сабите" това бе шеста поредна победа, като те достигнаха до нея, преодолявайки дефицит от три гола.

Пет минути след началото на втория период Питсбърг водеше убедително с 4:1 в резултата след попадения на Дерик Брасард и Фил Кесъл през първата част и Джейк Гюнцел и Танър Пиърсън в началото на втората, но Зак Богосян и Кейси Нелсън доведоха резултата до 3:4 до края на третината. Между попаденията на Брасард и Кесъл пък точен за Бъфало бе Тейдж Томпсън.

Така голът на Кейси Мителщад малко повече от 8 минути преди края на редовното време направи резултата 4:4, с което срещата влезе в допълнителен период. Там Айхел се възползва от ситуация двама на един и с плътен изстрел прокара шайбата зад гърба на вратаря на "пингвините" Кейси ДеСмит.

Загубата остави Питсбърг на последното място в Източната конференция, като "пингвините" са загубили девет от последните си 10 мача.