Късмет за Ейре в мач без значение (видео)

Дания и Ейре направиха нулево равенство в последен мач от група 4 на Лига "В" в Лигата на нациите. Срещата беше без значение и за двата отбора. Датчаните си осигуриха първото място и промоция за Лига "А" още преди няколко дни, когато спечелиха гостуването си на Уелс. Месец по-рано Ейре загуби от "драконите" и стана ясно, че изпада в Лига "С".

Дания доминираше изцяло и пропусна много положения. След почивката и гредата попречи на "червения динамит" сслед удар на Николай Йоргенсен.
Селекционерът на Ейре Мартин О' Нийл направи 5 промени в състава в сравнение с контролата срещу Северна Ирландия (0:0), като сред титулярите се появиха Сайръс Кристи, Енда Стивънс, Ейдън О'Брайън, Ричард Кио и Кевин Лонг.

Наставникът на датчаните Аге Харейде пусна от първата минута Кристиан Ериксен, въпреки че звездата на Тотнъм още не е в оптимална кондиция. Фредрик Рьонов замени на вратата наказания Каспер Шмайхел, а другият важен отсъстващ беше Томас Дилейни. Преди двубоя на "Серес Парк" в Орхус Дания имаше само една загуба в последните си 10 домакинства, а предвид слабата форма на Ейре, очакванията бяха за сравнително лесна победа. През септември двата тима направиха нулево равенство в Дъблин, но днес играха много по-разкрепостено.

Лошо изчистване на Шейн Дъфи даде шанс на Юсуф Поулсен да изведе Дания напред още в 6-ата минута, но ударът на нападателя премина над гредата. Малко по-късно Кнудсен центрира, защитата на ирландците отново не се справи и само късметът спаси Дарън Рандолф след мощния шут на Ласе Шьоне.В 30-ата минута стражът на гостите отрази удар с глава на Николай Йоргенсен, а в 34-ата Роби Брейди пропусна единствената добра възможност за Ейре до почивката. Той стреля от фаул, но топката мина покрай гредата. В края на полувремето Йоргенсен помисли, че е открил резултата, но бранител в зелено изчисти от голлинията.

В 47-ата минута Поулсен от чиста позиция стреля в аут. В средата на втората част Йоргенсен уцели гредата и това беше най-чистата ситуация за "червения динамит" в целия мач. Таранът на Фейенорд остана сам срещу Рандолф, но не успя да вкара. Датчаните продължиха да натискат, но нулевото равенство остана непроменено.