Норвегия не допусна грешка в Кипър и сложи край на българските надежи (видео)

Отборът на Норвегия не стъпи на криво в гостуването си на Кипър и постигна успех с 2:0 в последна среща от груповата фаза на Лигата на нациите. Попаденията за гостите вкара на два пъти Ола Камара в 36-ата и 48-ата минута. В 80-ата минута отборът на Кипър остана с човек по-малко след директен червен картон на Валентинос Сиелис. Численото равенство на терена бе възстановено след втори жълт и респективно червен картон на Мохамед Елиунуси. Двубоят от Група 3 на Лига С бе от огромно значение за националния отбор на България, който търсеше успех в домакинството си на Словения и се надяваше на грешка на "викингите". С днешния успех тимът на Норвегия спечели групата с актив от 13, следван от България с 11.

В 7-ата минута на срещата гостите от Норвегия имаха претенции за неотсъдена дузпа за игра с ръка на бранител в синьо. До положението се стигна след центриране от фланга, при което Камара засече топката, а ръката на бранителя на Кипър бе в неестествено положение. В 16-ата минута Мохамед Елиунуси пропусна добра възможност да открие резултата.

Нападателят не успя да се възползва от колективна грешка в защитата, като ударът му към опразнената врата прелетя над напречната греда. В 32-ата минута Терик Елиунуси подаде към своя братовчед Мохамед, а последният стреля силно към вратата на Панай. Изстрелът на нападателя обаче премина покрай страничния стълб.

В 36-ата минута по-добрите действия на Норвегия в атака доведоха до гол. Дълъг пас намери включилия си Елабделауи, който отклони към непокрития на втора греда Ола Камара, а младокът вкара от непосредствена близост. До края на полувремето до нов гол не се стигна и двата отбора се оттеглиха на почивка при минимален аванс за Норвегия. Още в самото начало на второто полувреме, в 48-ата минута, Ола Камара вкара топката за втори път във вратата на Кипър.
Младокът засече атрактивно добро центриране на свой съотборник от корнер. В 75-ата минута Сьорлот от непосредствена близост пропусна да вкара трети гол за Норвегия. Футболистът на "викингите" не успя да вкара топката във вратата след страхотна намеса на стража Панай. Пет минути по-късно домакините останаха с човек по-малко след нарушение на бранителя Валентинос Сиелис срещу Хенриксен. Защитникът събори полузащитника малко преди границата на наказателното поле, а арбитърът не се поколеба да му покаже пътя към съблекалните.

В 86-ата минута Сьорлот се отчете с втори фрапантен пропуск, стреляйки от няколко метра високо над опразнената врата. В добавеното време Мохамед Елиунуси получи втори жълт картон за нарушение срещу противников играч, за което и бе изгонен. Това бе и последната ситуация в срещата, от която "викингите" си тръгнаха като победители и първенци в група Група 3 на Лига С.

КИПЪР - НОРВЕГИЯ 0:2
0:1 Камара (36)
0:2 Камара (48)