Очаквайте: СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

Созопол с поредна победа над Гигант, "небесносините" продължават да преследват Нефтохимик

Отборът на ФК Созопол прибави нови три точки в борбата за челната позиция в Югоизточната Трета лига. След двете последователни победи при гостуванията над Димитровград и Миньор Раднево, вчера на "Арена Созопол" глава преклони и Гигант Съединение, в среща от 15-ия кръг на първенството. Созопол спечели пестелива победа с 2:0 и вече мисли за гостуването на Марица Пловдив.

"Небесносините", които преследват успеха във всеки един двубой, се наложиха с 2:0, с попадения на Антонио Ласков преди почивката и Станимир Баев няколко минути преди края на мача. Възпитаниците на Маргарит Димов събраха вече 35 точки в актива си, с две по-малко от лидера Нефтохимик, който вчера се наложи трудно у дома с 2:1 над Миньор Раднево, с автогол на гостите в 83-та минута. Преди две седмици, момчетата на Маргарит Димов прибавиха поредни три точки, като спечелиха гостуването си над Димитровград 1947 с 1:3, а след това последва нова победа с 0:1 при визитата на Миньор Раднево.

Вчера Созопол показаха воля, характер, желание за победа още от началото и заслужено спечели трите точки. Созопол изчакваше търпеливо своите шансове и при един от тях се възползва. В 34-та минута след добра атака от центъра на терена, Станимир Баев напредна и бе съборен пред дъгата на наказателното поле, а главният рефер от Смолян Адриян Сюрджиев отсъди свободен удар за домакините. Антонио Ласков със своя специалитет матира стража на гостите, пращайки кълбото над стената за 1:0, изравнявайки се по голове с Уилфред Гримо, който пропусна срещата. Нападателят на Созопол получи червен картон при визитата на Миньор Раднево, спечелена от "небесносините" именно с негово попадение. Двамата с Ласков вече имат по 7 гола в първенството. В 86-та минута любимецът на феновете на Созопол Станимир Баев оформи крайното 2:0 срещу Гигант Съединение. След брилянтна многоходова атака през центъра на терена и завършила с пробив по левия фланг на Юлий Шекеров, нападателят на Созопол подаде за Антонио Ласков в наказателното поле, който видя непокрития Станимир Баев пред дъгата на наказателното поле. Халфът на "небесносините" с мощен изстрел от движение прати кълбото в долния десен ъгъл, реализирайки 5-то си попадение от началото на кампанията, подпечатвайки 11-ият успех за възпитаниците на Маргарит Димов през сезона.

ФК Созопол: 24.Свилен Нотев, 11.Петър Кюмюрджиев (c),16.Диян Лефетров, 4.Иван Стоянов, 5.Мирослав Иванов, 6.Стефан Стойнов, 15.Яни Николов /10.Мартин Газиев/, 21.Станимир Баев, 23.Антонио Ласков /8.Кристиян Козаров/, 7.Кристиян Иванов /17.Димитър Коларов/, 9.Юлий Шекеров

ГС: Адриян Сюрджиев – Смолян

АС: Румен Иванов - Смолян

АС: Божидар Шуманов - Смолян

4-ти съдия: Цветозар Манолов - Бургас

Делегат: Сашо Пайталов - Смолян