Иван Пенев със златен дубъл в Пакистан

Иван Пенев от ТК "Локо 98", гр.Пловдив триумфира за втора поредна седмица на турнир за юноши и девойки от пета категория на ITF в Исламабад (Пакистан).

Във финалната среща Пенев се наложи с 6:3, 7:6(7) над Хузайфа Абдул Рехман от Пакистан. Така родната тенис надежда спечели титлата без да загуби нито един сет. Миналата седмица Пенев завоюва първото място на друг турнир в Пакистан. Така Иван има вече три трофея от турнири за юноши на ITF. През септември Иван спечели турнира от пета категория „Санта Марина Джуниър Къп" в Тенис център „Санта Марина" в Созопол.

В събота Пенев спечели първо място и в турнира на двойки. Във финала поставените под №1 Пенев и Ария Рогачи от Иран победиха с 6:1, 3:6, 10-2 Берк Улас от Турция и Ронан Санхи от Великобритания.

Иван Пенев е част от групата млади родни тенисисти подпомагани от „Sport Depot". През тази година БФТенис и Sport Depot подписаха договор за подкрепа на най-добрите български таланти.