Дебютант зарадва Испания срещу Босна (видео)

Националният отбор на Испания постигна минимална победа с 1:0 срещу Босна и Херцеговина в приятелски мач, игран на стадион "Гран Канария" в Лас Памас. "Ла Фурия" прекъсна серията си от две поредни загуби, а героят в мача бе дебютантът Брайс Мендес, който отбеляза единствения гол в 78-ата минута.

Мачът започна с натиск на Испания. Домакините обстрeлваха вратата на съперника от далечна дистанция, но без особен успех. Първо това направи Марко Асенсио в 16-ата минута, след това упражнението повториха и Иско и Сусо в 19-ата и 27-ата минута.

Първият точен удар в двубоя бе отправен от Иско в 40-ата минута, но той бе твърде слаб и право в ръцете на вратаря.

В 42-ата минута и Босна стигна до добра възможност. Един Джеко бе изведен в наказателното поле, но стреля до гредата.

В ответната атака и Испания имаше добра възможност. Асенсио бе намерен с центриране в пеналта, но ударът му с глава бе покрай вратата.

И през второто полувреме "Ла Фурия" продължи да бъде по-активният от двата отбора. Още в 47-ата минута Алваро Мората стреля с глава, но над вратата. В 58-ата минута нападателят на Челси пропусна най-добрата възможност до момента. Едно остро центриране на Асенсио бе избито от вратаря, но попадна право в Мората, който обаче не успя да вкара в опразнената врата.

В 66-ата минута и Родри стреля с глава след центриране от корнер, но и той не намери очертанията на вратата. Той имаше още един шанс в 70-ата минута, когато бе изведен на скорост, но ударът му бе блокиран от вратаря.

В 78-ата минута резултатът все пак бе открит. Мощен удар на Иско затрудни стража Ибрахим Сехич, който изби топката в краката на Брайс Мендес, а той без забавяне я прати във вратата за 1:0.

Три минути по-късно Мендес имаше нов шанс, като стреля силно, но до гредата.

В крайна сметка Испания се поздрави с успеха, като така нанесе първата загуба на Босна от 1 февруари насам. През това време възпитаниците на Роберт Просинечки имаха 9 поредни мача без поражение.