Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Монтана без проблеми срещу Дея спорт (статистика)

Волейболистите на Монтана победиха без проблеми като домакини новака Дея спорт (Бургас) с 3:0 (25:20, 25:21, 25:14) в среща от 5-ия кръг на Суперлигата, който се игра тази вечер в зала "Младост".

Така монтанчани записаха 3-а победа, като с 2 загуби и 8 точки се изкачиха на 5-о място във временното класиране. Със същия актив е и Левски, но "сините" са 6-и заради по-лошо геймово съотношение Тимът на Дея е на последното 12-о място с едва 1 победа, 4 загуби и само 2 спечелени точки. В следващия 6-и кръг Монтана са гости именно на Левски, а бургазлии ще са гости на Добруджа 07 (Добрич). Мачовете са в петък (23 ноември) от 18,30 часа и в събота (24 ноември) от 18,00 часа.

Монтана диктуваше играта изцяло в мача, като бе затруднен единствено във втория гейм, когато допусна изравняване при 18:18, но бързо отново влезе в ритъм.

Най-полезен за Монтана бе украинският диагонал Виталий Бондар с 22 точки (1 блок, 2 аса и 58% ефективност в атака) за победата. За гостите от Дея най-резултатен бе Георги Петров с 21 точки.

МОНТАНА - ДЕЯ СПОРТ (БУРГАС) 3:0 (25:20, 25:21, 25:14)
МОНТАНА: Сергей Андриевский 6, Виталий Бондар 22, Леон Тончев 9, Мартин Пенев 8, Иван Латунов 10, Борис Наков - Кристиян Петров-либеро (Стефан Чавдаров 7, Валентин Благинов 1, Добромир Иванов-либеро)
Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ
ДЕЯ СПОРТ: Александър Борисов 2, Георги Петров 21, Александър Митков 6, Георги Михалев 3, Венцислав Трифонов 4, Кристофър Петров 6 - Мирослав Братанов-либеро (Стоян Златев 2, Христо Велков-либеро)
Старши треньор: ВЕСЕЛА БРАТОЕВА.